MOPANE

10-35mm

Velmi tvrdé, ušlechtilé dřevo s vysokým leskem. Barevná alternativa k českému ořechu. Vhodné i na plugy s motivem. Nenáročné na údržbu. Původ Afrika.

OLIVA

10-40mm

Voňavé, tvrdé, olejnaté dřevo s nepravidelnou kresbou a vysokým leskem. Nenáročné na údržbu. Vhodné na plugy bez motivu. Původ Sicílie.

PADOUK

10-62mm

Exotický materiál v barvách hnědo-červeno-oranžové, s kresbou formovanou do pruhů.  Charakteristickým znakem pro toto dřevo jsou viditelné póry na povrchu. Původ Afrika.

OŘECH

25-90mm

Pórovitý druh. Některé kusy dřeva jsou žíhané, jiné dvoubarevné a narazíte i na druhy bez kresby, v závislosti na stáří stromu. Dřevo bylo sušeno šetrným způsobem 10 let a pochází z naší zahrady. Je relativně lehké, díky čemuž ho ocení zejména tuneláři s většími průměry. Pro průměry menší 25mm ho nedoporučujeme. Ze všech dřev, která máme v nabídce, je nejlehčí a nejnáročnější na údržbu. Původ ČR.

PINK IVORY

10-38mm

Velmi tvrdý exotický druh bez kresby, čímž se hodí i na plugy s motivem. Díky barvě a lesku však udělá parádu i bez motivu. Výrazné růžovo-červené zbarvení. Nenáročné na údržbu. Původ Jižní Afrika.

VERA

10-27mm

Nejtvrdší dřevo v naší nabídce, jedno z nejtvrdších dřev na celém světě. Barevností i olejnatostí je vera podobná olivě. Původ Argentina.

TIGER

10-20mm

Středně tvrdé dřevo s příjemným odstínem středně hnědé a nahodilou tmavým žíháním. Co kus, to originál. Vzhledově může připomínat olivu. Původ Brazílie.

EBEN

10-35mm

Jedno z nejvrdších a nejpevnějších dřev na světě. Černé, lesklé, bez kresby a bez nároků na údržbu. Původ Afrika.

LASKAVEC

10-35mm

Velmi pevný a tvrdý, ušlechtilý druh se superjemnou texturou. Unikátní vínovo-fialové zbarvení. Hodí se i na plugy s motivem. Původ Latinská Amerika.

BOCOTE

10-35mm

Exotické tvrdé dřevo s dramatickou žluto-černou kresbou, která je pro bocote velmi typická. U senzitivních osob může vyvolat podráždění, proto ho na přímý kontakt s kůží nedoporučujeme a dřevo používáme pouze na intarzie. Původ střední Amerika.

COCOBOLO

25-40mm

Velmi tvrdý druh charkateristický širokým spektrem barev: u tohoto dřeva se objevuje tmavě hnědá, zrzavá, žlutá, vínová a odlesky černé.  U senzitivních osob může vyvolat podráždění, proto ho na přímý kontakt s kůží nedoporučujeme a dřevo používáme pouze na intarzie. Původ střední Amerika.

DABEMA

25-38mm

BUBINGA

25-60mm

Středně tvrdé dřevo se zabarvením středně hnědým s možností výskytu vínových skvrn. Co plug, to jiná kresba. Výborná alternativa k ořechu pro velkotuneláře. Původ rovníková Afrika.

WENGE

25-47mm

Hnědo-černé exotické dřevo s charakteristickou kresbou a viditelnými póry. Dobrá alternativa pro ty, kdo chtějí odlehčit svým uším. Původ střední Afrika.

CESMÍNA

10-35mm

Nejsvětlejší druh překvapí svou tvrdostí a pevností. Zbarvení bělavé s jemnými tóny popelavé. Vhodné i pro plugy s motivem. Původ Latinská Amerika.

JATOBA

Tropické středně hnědé dřevo se světle oranžovými podtóny. Původ střední Amerika.

DUB

25-50mm

Unikátní obdélníková textura propůjčuje českému dubu určitou osobitost. Dřevo bylo sušeno šetrným způsobem 10 let a pochází z naší zahrady. Je relativně lehké, díky čemuž ho ocení zejména tuneláři s většími průměry. Náročnost na údržbu lehce nadprůměrná. Původ ČR.

KINGWOOD

Lehce pórovité středně hnědé dřevo s kontrastními tmavými paprsky. Původ Brazílie.

MASSARANDUBA

Tvrdý materiál z Karibiku charakteristický středně hnědým zbarvením s lehkými odstíny do červena.